Nasze usługiDoradztwo biznesowe

https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_8.jpg

Fuzje i przejęcia (M&A)

Obsługa fuzji i przejęć przedsiębiorstw.

Prawnicy i doradcy podatkowi z NK Legal Partners w ramach dedykowanych projektów realizują dla Klientów kompleksową obsługę prawną fuzji oraz przejęć podmiotów gospodarczych, w tym również transakcji obejmujących przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Z procesem fuzji i przejęć mamy do czynienia w dwóch zasadniczych przypadkach:
gdy przedsiębiorcy decydują się na połączenie podmiotów o zbliżonej pozycji rynkowej w celu utworzenia zupełnie nowego bytu prawnego,
w przypadku przejęcia firmy o słabszej pozycji przez silniejszą spółkę.
Zmiany strukturalne w obrębie przedsiębiorstw są jednym ze sposobów zwiększenia wpływów oraz akumulacji kapitału, zwiększenia zasięgu prowadzonego biznesu, zabezpieczenie się przed wpływami konkurencji czy zdobycia nowego kow how. Każdy proces transkakcyjny odpowiednio poprowadzony tak, aby na końcu spółki uzyskały pożądanych efekt. Proces fuzji i przejęć to nie tylko połączenie kapitałów czy zmiany w zarządach. To także konieczność zapewnienia ochrony miejsc pracy, zadbanie o sytuację prawną spółki, a także zgodności wszystkich procedur z przepisami prawa. Jest to jednak skomplikowany i długotrwały proces, w którego toku łatwo popełnić błędy. Z tego też względu zachęcamy naszych klientów do konsultacji z nasza kancelarią oraz zapoznaniem się z możliwościami poprowadzenia wspólnie z Państwem.

Nasza usługa obejmuje począwszy od pełnego audytu formalnoprawnego funkcjonowania podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą, także przedstawienie możliwych rozwiązań ze wskazaniem najbardziej optymalnego sposobu przejęcia kontroli nad wyznaczonym przez Klienta podmiotem. Obsługa Kancelarii obejmuje kompleksowy proces od rozpoczęcia audytu po zakończenie procesu rejestrowego przed Krajowym Rejestrem Sądowym.
https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_13.jpg