Nasze usługiBranża budowlana

Prawo ochrony środowiska

Prawo ochrony środowiska ustanawia wymogi dla przedsiębiorców z każdej branży. Zmiany w tej materii często mają realny wpływ na prowadzone przez naszych Klientów firmy. Uwzględnienie wszystkich regulacji w tym zakresie, w tym przepisów europejskich, stanowi wyzwanie.

Nasi doświadczeni praktycy z zakresu prawa ochrony środowiska rekomendują przedsiębiorcom rozwiązania prawne przygotowane indywidualnie do ich potrzeb oraz do postawionych przed nimi wyzwań.

https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_7.jpg
https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_1.jpg

Zakres wsparcia prawnego:

Wspieramy naszych Klientów w procesie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji z zakresu prawa ochrony środowiska, prawa wodnego i prawa energetycznego.
Wspieramy naszych Klientów w przestrzeganiu decyzji i pozwoleń środowiskowych.
Pomagamy naszym Klientom w przestrzeganiu wymogów w zakresie gospodarki bateriami i akumulatorami, gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Prowadzimy bieżące doradztwo środowiskowe, a także wskazujemy zgodne z prawem rozwiązania, i sporządzamy opinie prawne.
Wspieramy naszych Klientów w przypadku kontroli z zakresu ochrony środowiska oraz pomagamy przy formułowaniu odpowiedzi na wezwania organów.
Opiniujemy i negocjujemy umowy z organizacjami odzysku i dostawcami mediów.
Wspieramy w zakresie przestrzegania prawa ochrony środowiska w procesie inwestycyjnym.
Wspieramy dostawców energii, przedsiębiorstwa wodociągowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się zagospodarowaniem odpadów w zakresie ich bieżącej działalności gospodarczej.
Prowadzimy Audyty weryfikacyjne w celu identyfikacji możliwych obowiązków wynikających z rozporządzenia REACH z pisemnym raportem podsumowującym.
Pomagamy w przeprowadzaniu wszelkich, przewidzianych w rozporządzeniu REACH procedur rejestracyjnych.
Doradzamy i przygotowujemy wszelkich dokumenty w komunikacji z dostawcami, odbiorcami oraz Europejską Agencją Chemiczną (ECHA), a także przygotowujemy umowy Konsorcjum SIEF zgodnie z obowiązującymi standardami.

Co nas wyróżnia:

Interdyscyplinarne podejście do zagadnień prawnych i podatkowych, z uwzględnieniem celów biznesowych, które chce osiągnąć nasz klient.
Dostęp Klientów do raportowania za pośrednictwem dedykowanego systemu informatycznego udostępnionego przez Kancelarię.
Komunikacja dopasowana do określonych potrzeb klienta lub sytuacji [spotkania osobiste i wideo, telekonferencje, konsultacje e-mailowe.
Profesjonalne szkolenia i warsztaty dostosowane do potrzeb naszych Klientów.
Ogólnopolski zasięg.
Profesjonalny zespół specjalistów z zakresu różnych dziedzin prawa zapewniający holistyczne podejście prawne do prowadzonej przez naszych klientów działalności gospodarczych.

W celu omówienia szczegółowych Państwa potrzeb oraz przygotowania oferty, prosimy o kontakt [email protected].
https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_-2.jpg