Nasze usługiBranża budowlana

Branża transportowa

Branża transportowa jest specyficzną dziedziną, mierzącą się ze szczególnymi wyzwaniami formalno-prawnymi oraz biznesowymi. Dzięki naszemu zespołowi specjalizującemu się w prawie transportowym oraz ściśle współpracującemu z Klientami z tej branży, możemy zapewnić Państwu realne wsparcie w bieżącej działalności, rozwoju i podwyższeniu bezpieczeństwa prawnego.

Kompleksowa obsługa prawna i podatkowa, a także specjalistyczne audyty podatkowo -prawne pozwolą na wskazanie optymalnych rozwiązań prawnych i organizacyjnych, umożliwiających zachowanie ciągłości działania biznesu oraz jego długoterminowy rozwój. . Kompleksowa obsługa prawna i podatkowa, a także specjalistyczne audyty podatkowo -prawne pozwolą na wskazanie optymalnych rozwiązań prawnych i organizacyjnych, umożliwiających zachowanie ciągłości działania biznesu oraz jego długoterminowy rozwój.

https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_8.jpg
https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_1.jpg

Zakres wsparcia prawnego i podatkowego

Sporządzamy, negocjujemy i opiniujemy umowy transportowe oraz ogólne warunki przewozu towarów z uwzględnieniem regulacji prawa krajowego i międzynarodowego, w szczególności konwencji CMR.
Zapewniamy bieżące doradztwo prawne gwarantujące optymalizację funkcjonowania przedsiębiorstwa, Pomagamy w zakresie dostosowywania form zatrudnienia do potrzeb naszych Klientów z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, w tym także w kwestiach zatrudniania obcokrajowców.
Doradzamy przy wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej pod kątem podatkowym i prawnym – w tym w zakresie przekształcania formy prowadzonej działalności.
Zapewniamy audyty nieruchomości przeznaczonych pod centra logistyczne.
Pomoc prawna w odzyskiwaniu odszkodowań w przypadku niewywiązania się z umów transportowych przez kontrahentów.
Pomoc prawna w ramach postępowań prowadzonych przez służby ITD i inne urzędy.
Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi, w szczególności zapewniamy pomoc prawną w ramach postępowań prowadzonych przez służby ITD.
Prowadzimy na rzecz naszych Klientów działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiego programu terminoweplatnosci.pl w zakresie mobilizowania kontrahentów do terminowych wpłat oraz dostępu do informacji gospodarczej BIG.
Kompleksowo zarządzamy wierzytelnościami na każdym etapie postępowania, w tym prowadzimy windykację terenową.
Prowadzimy bieżące doradztwo podatkowe działalności w zakresie podatków pośrednich i bezpośrednich związanych z prowadzonym biznesem.

Co nas wyróżnia:

Interdyscyplinarne podejście do zagadnień prawnych i podatkowych, z uwzględnieniem celów biznesowych, które chce osiągnąć nasz klient.
Dostęp Klientów do raportowania za pośrednictwem dedykowanego systemu informatycznego udostępnionego przez Kancelarię.
Komunikacja dopasowana do określonych potrzeb klienta lub sytuacji [spotkania osobiste i wideo, telekonferencje, konsultacje e-mailowe.
Profesjonalne szkolenia i warsztaty dostosowane do potrzeb naszych Klientów.
Ogólnopolski zasięg.
Profesjonalny zespół specjalistów z zakresu różnych dziedzin prawa zapewniający holistyczne podejście prawne do prowadzonej przez naszych klientów działalności gospodarczych.

W celu omówienia szczegółowych Państwa potrzeb oraz przygotowania oferty, prosimy o kontakt [email protected].
https://nklegalpartners.pl/wp-content/uploads/2022/09/doradztwo_img_-2.jpg